تکنولوژی تشخیص اثر انگشت زنده در دستگاه حضور و غیاب

در این پیام آمده است؛ برای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در ادارات، سامانه حضور و غیاب با ثبت اثر انگشت تمامی دستگاههای اجرایی استان تهران تا پایان روز ۱۵ اسفندماه به حالت تعلیق در آمد. داشبورد این نرم افزار مجموعه ای کامل از امکاناتی که مورد نیاز مدیر سامانه می باشد را به سادگی در اختیار وی قرار می دهد. به خاطر نیاز به تعداد بالای خازن مورد نیاز در این حسگرها معمولا قیمت آنها بالاست. در این حسگرها خازن ها به یک سطح رسانا متصل میشوند. مشکل دومی که علاوه بر مورد قبلی -استفاده از دستگاه روی سطح صاف- وجود دارد و کمی نادیده گرفته میشود قاب محافظ بدنه است. در نگاه اول میبینیم که تولیدکننده قاب محافظ محل دکمه پاور را باز گذاشته و کاربر به حسگر اثر انگشت دسترسی دارد. خواهناخواه طراحان محصولات مجبورند برای کاهش ضخامت تلفن هوشمند دکمه پاور را بهشکل کشیده و نازک طراحی کنند و این موضوع اشکال خود را زمانی نمایان میکند که کیس محافظ هم روی آن قرار بگیرد.

 

وجود اسکنر در جلو دستگاه این امکان را به ما میدهد که بدون هیچ حرکت اضافهای با تلفن هوشمند خود ارتباط برقرار کنیم. اما پس از آزمایش این محصولات به این نتیجه رسیدم که بهترین مکان برای قرارگیری این سنسور جلو تلفن هوشمند است و نه مکانی دیگر. اما نکته ای که باقی می ماند، در زمان خرید دستگاه حتما به نرم افزاری که همراه سیستم حضور و غیاب به شما ارائه می شود دقت کنید. با این حال تمام روشها بر همین اصل استوار است که اطلاعات شما در بخشی جداگانه و محافظت شده از پردازنده ذخیره شود که به وسیله نرمافزارهای معمولی سیستم قابل دسترسی نباشد. حال میبینیم در اکثر تلفنهای هوشمند این سنسور جایگاه خود را در جلو دستگاه و در دکمه هوم پیدا کرده است. دستگاه، اثرانگشت هر فرد را به صورت الگویی صفر و یکی در میآورد و این الگو را در حافظهی خود ذخیره میکند. یکی از مواردی که در گروه مهرپردازش به آن بسیار اهمیت داده می شود بررسی دقیق نیاز مشتری است.کارشناسان شرکت مهرپردازش با توجه به فعالیت کاری مشتری محصول مورد نظر راپیشنهاد می دهند.

اسپرم در داخل واژن(یکی از اجزای دستگاه تناسلی زنان) شنا کرده و وارد رحم میشود و خود را به لولههای فالوپ یا لولههای رحمی میرساند. برای این کار از آنالیز رنگ تصویر گرفته شده و اینکه در کدام مناطق تصویر تاریکتر یا روشنتر است استفاده میشود. با مقایسه دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشت به آسانی می توانید از قابلیت های هر کدام مطلع شوید . حضور و غیاب پرسنل معمولا به سه روش انجام می شود که هر کدام از آنها محاسن و معایب خود را دارند. منظور این است که دکمه پاور همچنان میتواند کارایی خاص خود را، مثل روشن کردن موقت نمایشگر برای نشان دادن ساعت و غیره، حفظ کند. توجه نمایید امکان ویرایش الگوی کاری دائم به موقت یا برعکس (موقت به دائم) وجود ندارد. با بردن موس بر روی دکمه ذره بین راهنمایی در خصوص ترتیب ستون ها به نمایش گذاشته می شود و با کلیک بر روی ان امکان انتخاب فایل که در مرحله قبل آماده سازی شده است، فراهم می شود.  1. بزرگی گرادیان  1. امکان شخصیسازی  1. ابعاد مناسب برای استفاده در فضای محدود  1. تجهیزات برقی  1. سنسور اثر انگشت  1. حفظ حریم خصوصی  1. پسورد خود را وارد نمایید  1. نرم افزار یادداشت روزانه

 در این مرحله دکمه «ثبت» را کلیک نمایید. در مرحله پس از سفارشی سازی آموزش های نهایی به انفرادی گروهی به کاربران داده می شود و با حصول اطمینان از رضایت مشتری نرم افزار تحویل نهایی می گردد. همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه رفع مشکل عملکرد اسکنر انگشت (Touch ID) آیفون و آیپدهای اپل پرداختیم. این موضوع در مورد محصولاتی مثل OnePlus 2 و دیوایسهای هوآوی کمی متفاوت است و عملکرد سنسور نیازی به روشن شدن صفحه نمایش ندارد و در هر حالتی پس از لمس شدن قفل گوشی را باز میکند. البته مورد آخر چندان معقولانه نیست، چراکه ما برای محصول هزینهای صرف کردهایم تا از تمام قابلیتهای سختافزاری و نرمافزاریاش استفاده کنیم؛ مخصوصا در تلفنهای هوشمند ردهبالا! بهطور مثال، در برخی دیوایسهای کمپانی هوآوی میبینیم که سنسور اثر انگشت جداگانه در پشت قرار گرفته یا در محصول آخر الجی، یعنی V10، این حسگر با دکمه پاور ترکیب شده است.

به کمک فرستنده، ابتدا امواج فراصوتی به سطح انگشت کاربر فرستاده میشود که، بنابر طرح انگشت هر فرد و فرورفتگی و برآمدگی آن، برخی از این امواج جذب می شوند و برخی دوباره بازمیگردند. برخی اوقات ما مشغول گوش کردن به موزیکیم و میخواهیم بهسرعت یک نوتیفیکیشن را چک کنیم و جواب بدهیم و در این لحظات قصد نداریم دستگاه را از روی میز برداریم. اما گاهی نیاز به این است که مدیریتی برای ورود و خروج وسایل نقلیه ایجاد کنیم یا بخواهیم گزارش کارکرد تردد را از کامیپوتر دریافت نماییم. با این حساب اما باید گفت که مشکل همیشگی در استفاده از سیستم های قابلیت تشخیص چهره این است که متاسفانه، این قابلیت به سادگی قابل هک شدن بوده و می توان از آن عبور کرد. اما افراد سودجو وب داندی ش که قصد ورود به سیستم اثر انگشتر ادار ندهد فشان سرقت وتخریب اطلاعات می باشد . مانند حسگرهای اپتیکال، هرچه تعداد خازنها بیشتر باشد، دقت تشخیص اثر انگشت افزایش مییابد و امنیت حسگر بیشتر میشود. برای حل این مشکل از یک ردیف LED به عنوان فلاش استفاده میشود تا بتواند محیط را برای عکسبرداری مناسب کند. این محیط امن برای سایر پردازشهای رمزنگاری شده استفاده میشود و برای جلوگیری از جاسوسی نرمافزاری مستقیما با سختافزارهای امنیتی مانند حسگرهای اثر انگشت در ارتباط است.موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: ،
[ ۶ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۱۲:۵۵:۳۶ ] [ مدیر عامل ]
[ نظرات (0) ]
[ ]